Wernisaż Jana Cholewczyńskiego

We wtorek , 22 listopada 2016 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż Jana Cholewczyńskiego. Wystawa zatytułowana „Ozorków pędzlem malowany” przedstawia znane i zapomniane zakątki naszego miasta, dokumentuje zachodzące zmiany. Można podziwiać kwiaty w ogródkach działkowych, ozorkowskie podwórka, urokliwe miejsca nad Bzurą czy ulice naszego miasta. Uroczyste spotkanie miłośników malarstwa uświetnił występ pianisty Marcina Sówki.

Pan Jan Cholewczyński urodził się w Inowrocławiu w rodzinie znanych malarzy. Ozorkowianinem został z wyboru. Ma na swoim koncie wiele wystaw na terenie naszego miasta i kraju. Prezentował swoje prace także za granicą, w mieście partnerskich Vysoke Myto w Czechach.

Wystaw dla zwiedzających będzie czynna do końca roku.