21 lutego 2017, godz. 16.00 Wernisaż

Zapraszamy na wernisaż rzeźbiarki, Barbary Nossowicz – Kucharskiej zat. „Dusza korzeni w obrazach”. Artystka od ponad 40 lat mieszka w Głownie. Twórczością rzeźbiarską zajęła się 4 lata temu rozpoczynając eksperymenty z korzeniami. Materiału do działań twórczych poszukuje podczas spacerów. Tworzy wyłącznie w porze nocnej. wypracowała własny sposób prezentacji korzeni i malowania na nich ozdobnych wzorów. Do tego celu stosuje rozmaite werniksy, lakiery oraz farby akrylowe. Proces tworzenia rzeźby określa mianem „szlifowania korzenia” będącego próbą „ponownego tchnięcia weń duszy”. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2017 r., o godz. 16.00. Prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie do końca marca br.