VI Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej

W sobotę, 8 kwietnia, na hali sportowej CSiR „Wodnik” w Ozorkowie odbył się VI Turniej Tańców Narodowych w Formie Towarzyskiej. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, a patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa – Jacek Socha. W Turnieju zaprezentowało się 81 par tanecznych, które rywalizowały ze sobą w sześciu kategoriach wiekowych. Nad przebiegiem imprezy czuwało jury w składzie: Sędzia A przewodniczący  Dariusz Nawrocki, Sędzia B Izabela  Perzyna, Sędzia C Zofia Nowak, Sędzia skrutiner  Marcin de Lehenstein – Werndl .

Turniej tradycyjnie rozpoczął się od powitania przybyłych zespołów, które prezentowały się na parkiecie krocząc w rytmie poloneza. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta. W tym roku gościliśmy:Zespół Pieśni i Tańca „Poltex” z Łodzi , Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” gm. Liszki, Zespół Tańca Ludowego „Niewiadów”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca z Modlnej, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Leśmierz”, Zespół Pieśni i Tańca „Anilana”, Zespół Pieśni i Tańca „Tramblanka” z Opoczna, Koło taneczne przy Szkole Podstawowej Nr 34 w Łodzi, Zespół Pieśni i Tańca „Proszowiacy” z Proszowic, Zespół Pieśni i Tańca „Z przytupem” Ognisko Artystyczne „Szlif” oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Ozorkowianie”, który pełnił rolę gospodarza imprezy.

Wyniki Turnieju – POBIERZ

Dzięki wydatnej pomocy darczyńców oraz ogromnemu zaangażowaniu rodziców członków Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Ozorkowianie”, każdy uczestnik otrzymał zestaw upominków (między innymi koszulkę i torbę z logo turnieju) oraz dyplom, zaś laureaci uhonorowani zostali medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Sponsorami Turnieju byli: Paigo Sp. Z.o.o,  Odzież u Ani – Mirosława Zawiślak,  Salon piękności „Layla” Sylwestra Hasan,  Bit Serwis,  Firma Handlowo – Usługowa MOTO-BUD Agata Kowalska,  Kantor wymiany walut w Ozorkowie,  PPHU GAB MAR Emilia Gajos,  Grafik Sonia Grzelak,  Firma SkyLan Sp.z.o.o,  Krystian Kmiecik – Starszy Menadżer Oriflame,  PPHU J and J Jarosław Januszewski,  Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Polsak Woda Sp. z.o.0 oraz Zakład cukierniczo – piekarski „Piotruś”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki życzliwości których Turniej zyskał wspaniałą oprawę.

Zdjęcia: T. Jóźwiak